Rio Ebro - Raj pre rybárov v Španielsku

 Rybársky camp LM WALLER-EL PASO sa nachádza na rieke Ebro ktorá je na severovýchode Španielska a je jedna z najdlhších a najvýznamnejších riek na Pyrenejskom polostrove. Jej celková dĺžka je 928 km a plocha povodia 86 800 km2. Z väčšej časti sa práve táto rieka nachádza v Aragonskej oblasti, ktorú zo severu obklopujú Pyreneje a z južnej časti Iberský masív. V údoliach a dolinách sa nachádza okúzľujúca zmes kaňonov, krásnych malebných mestečiek, opustených hradov a starobylých kláštorov. Veľmi nádherným mestečkom je aj starobylé Caspe, pri ktorom je situovaný aj náš camp. Najkrajšou stavbou je Colegiata de Santa María la Mayor del Pilar, umiestnenou na najvyššie položenom mieste tohto mesta a je tvorená kostolíkom a hradom Castillo del Baylío. Ďalšou z úžasných pamiatok je veža Torre de Salamanca, ležiaca v okrajovej časti mesta. 

Okrem kultúrnych pamiatok sa v mestečku Caspe nachádza niekoľko supermarketov, banka, predajňa rybárskych potrieb a mnoho ďalších... V meste sa konajú aj trhy s miestnymi špecialitami. Jedným z obľúbených miest je aj prímorské mestečko Vinaros (vzdialené od Caspe 139 km), ktoré láka nádhernými plážami s promenádou, množstvom reštaurácií a obchodov. Ďalším úžasným letoviskom je Peniscola (vzdialené od Caspe 155 km), ktoré sa nachádza priamo na pobreží Costa del Azahar a je považované za najkrajšie letovisko s typickou atmosférou španielskeho mestečka. 

Preto neváhajte a využite práve camp LM WALLER - EL PASO na strávenie prekrásnych dní v tejto úžasnej destinácii.

V Španielsku si zaručene prídu na svoje vyznávači umenia, histórie, adrenalínových športov a v neposlednom rade aj vášniví rybári. 

 

 

História mesta

V roku 1169 Alfons II. Aragonský pripojil Caspe do Aragonského královstva. V Caspe došlo roku 1412 k významnej  historickej udalosti známej ako Kompromis z Caspe, pri ktorom bol Ferdinand I. Aragonský zvolený následovníkom a novým kráľom Aragonského královstva.

V roku 1861 medzi Druhou a Treťou karlistickou vojnou Caspe získalo titul mesta.

Ekonomika mesta je založená na poľnohospodárstve, službách a menších spoločnostiach s textilnou produkciou. Hlavnou pestovanou plodinou sú olivy, na základe ktorých sa ďalej rozvíja priemysel mesta.

Jednou z pamiatok je Salamankova vež (Torre de Salamanca), ktorá sa nachádza na okraji mesta. Bola postavená na príkaz generála Salamanky v poslednej karlistickej vojne.

Najkrajšou stavbou Caspe je Colegiata de Santa María la Mayor del Pilar. Nachádza sa na najvyššom mieste mesta a je tvorená kostolom, hradom Castillo del Baylío del Baylío, ktorý je dnes v troskách.

 

Náš camp o rozlohe 1,5 ha sa nachádza vo vzdialenosti 7 km od mesta Caspe, vo výbornej polohe medzi dvoma zátokami. Súradnice campu su: S 41°15 00.36 , V 0°00' 42.68 . Našou veľkou výhodou sú dlhoročné skúsenosti s lovom rýb na Rio Ebro. Poradíme Vám 100 %-tne účinné návnady a nástrahy, ich montáže ako aj spôsob lovu.

 Lov je možný prakticky počas celého roka tak na rieke ako aj na okolitých priehradách, ktoré sa vyznačujú prekrásnym prostredím a priezračnou vodou plnou sumcov, zubáčov, ostriežov, black bassov a kaprov.

 Pre svojich klientov ponúkame ubytovanie v dvojpodlažnej budove s dvoma samostatnými apartmánmi, každý o rozlohe 100 m2 (každý pre 8 osôb). Apartmány sú trojizbové, v každom z nich sa nachádza kuchyňa, kúpeľňa s toaletou a práčovňa. 

Samozrejmosťou je klimatizácia, internet, satelitné programy, mraziace boxy na filetované ryby a výčap s nápojmi. Taktiež Vám ponúkame možnosť prenájmu menších i väčších člnov, houseboatu a kompletnej rybárskej výbavy. 

Zo Slovenska Vás prepravíme až do campu 9-miestnym mikrobusom alebo Vám zabezpečíme letenky s odletom z Bratislavy alebo Viedne priamo do Barcelony (cena letenky sa mení v závislosti od sezóny a obsadenosti lietadla) a taktiež zabezpečíme aj transfer z letiska až do campu. 

Termín pobytu si samozrejme vyberáte podľa svojich potrieb a možností, počet miest je však obmedzený. 

 

Čo lovíme

Sumec

Títo obri vážiaci 100kg sú naozaj veľkou výzvou pre každého. Chytanie sumcov, ktorí majú viac ako 2m je nezabudnutelný a vzrušujúci zážitok, ktorý zostane navždy. Chytajú sa z lode alebo na brehu a žijú po celej dĺžke nádrže. Najlepšia doba pre lov je od marca do októbra. Môžete ich loviť na živú alebo mŕtvu návnadu. Ďalej je rozšírený lov na pelety. 

Zubáč

Behom niekoľkých rokov dosiahli úctyhodných rozmerov. Sú veľmi cenení vďaka svojej výbornej chuti. Rovnako ako sumci, žijú po celej dĺžke nádrže. Najlepšie úlovky sú behom marca až mája a septembra až októbra. Behom týchto mesiacov môžu mať úlovky až 10kg. Pre rybolov sa používa technika „Drachkovitch“ alebo umelá návnada. Pre lov týchto rýb sa doporučuje použiť loď.

Kapor

Je to reprezentant týchto vôd. Vzhľadom ku ich výskytu pri brehu, sa stali najvyhľadávanejšími ku rybárským závodom. Žije tu aj veľký kapor, ktorý dosahuje váhu do 30kg. Rybári milujúci lov kaprov sa zamilovali do tejto oblasti. Najlepšia doba pre lov kaprov je od mája do októbra. 

Black Bass

Táto ryba je lovená z lodí a je výzvou pre každého. V Aragónskom mori žije jedna z najväčších populácií tejto ryby v Európe. Ryby tu dosahujú hmotnosť okolo 2kg. Najlepšia je oblasť dolnej a strednej časti nádrže v blízkosti kempu. Môžete ich chytať po celý rok na umelú návnadu a najlepšia doba pre rybolov je v priebehu jari a jesene.